Direkt zum Inhalt | Direkt zur Navigation

Benutzerspezifische Werkzeuge

Sektionen

Sie sind hier: Startseite / 2012 / Solidaritu s řeckými oceláři proti policejní brutalitě!

Solidaritu s řeckými oceláři proti policejní brutalitě!

Mezinárodní koordinace revolučních stran a organizací (ICOR), 20. července 2012 (auf tschechisch: Aktive Solidarität mit dem Kampf der spanischen Bergarbeiter, vom ICOR European Coordinating Committee, 30. Juli 2012)

Za pomoci brutálního policejního násilí řecká vláda dne 20. července zaútočila na obsazenou ocelárnu v Halyvourgia Aspropyrgos. Devět stávkujících bylo uvězněno. Kolegové z řecké ocelářské společnosti stávkovali od 1. listopadu 2011 – proti masovému propouštění a snížení mezd - a proti sociální demolici, kterou trojka EU, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu uložila stávkujícímu Řecku.
Jejich 265 dnů stávky je národním a mezinárodním symbolem boje proti přenášení krizové zátěže na pracujících lidi - proto získali podporu celé pracující populace v Řecku a mezinárodní solidaritu a podporu z jiných zemí.
Napříč Evropou dělnická třída a pracující lid stojí před úkolem vstoupit do boje o svou budoucnost a budoucnost svých dětí - kapitalismus nenabízí žádnou perspektivu.
Nově zvolená řecká vláda může splnit své sliby trojce za použití brutálního násilí a pořádkové policie. V Aspropyrgosu chce zachránit ocelářskou společnost před výdaji na budoucnost pracujících lidí.
Ale mýlí se. Veřejné mínění je většinou na straně stávkujících. Dělnická třída, pracující lid - řecký lid jako celek jsou na straně ocelářů, jako už po předchozích devět měsíců.
Řecké pokrokové organizace uspořádaly demonstraci u brány Halyvourgie a zajistily tak propuštění uvězněných dělníků.
ICOR podporuje boj ocelářů, který si zaslouží mezinárodní solidaritu a podporu všech pracujících všech zemí.

Pryč s policejní okupací!
Zrušte plány propouštění!
Pro budoucnost ocelářů a všech pracujících lidí!
Mezinárodní solidaritu v boji proti přenášení břemena krize na lid!

Se srdečnými pozdravy
Evropský koordinátor

Mezinárodní koordinace revolučních stran - Evropský koordinační výbor
20. července 2012

Mezinárodní koordinace revolučních stran a organizací (ICOR), Evropský koordinační výbor, PO Box 51245, 3007 GE Rotterdam, Netherlands, tel.: + 31-6-42728611, e-mail: coordinationeurope@yahoo.co.uk, http://www.icor.info

přeloženo z http://www.icor.info

Artikelaktionen