Skip to content. | Skip to navigation

Personal tools

Navigation

You are here: Home / 2018 / Filistin İle Dayanışma

Filistin İle Dayanışma

ICOR 3. Dünya Konferansı’nın Kararı (Turkish version of „Solidarity with Palestine“), Kasım 2017

 

Lenin, 100 yıl önce Balfour Deklarasyonu’nda, bölgeye hükmetmek için, Filistin’de siyonist sömürgesel bir yapıyı yerleştirmek amacıyla uluslararası emperyalizmin bir plânını gördü. 1947’den itibaren Lenin’in bu görüşü gerçek haline geldi.

Filistin halkı o zamandan beri sömürgeciliğin boyunduruğu altında, sömürülerek aç bi ilaç, ülkesi gasp edilmiş, katliamlara maruz kalmış veya zorla Filistin’den kovulmuş olarak yaşamakta. Siyonistler bugüne kadar barbarca kıyımlar ve bir soykırım uyguladı ve uyguluyor.

Tüm bu cürümler ve kumpaslara rağmen Filistin halkı, onun devrimci güçleri ve mücadele edenler devrimci mücadelenin tüm biçimleri aracılığıyla direnişi sürdürüyorlar. PFLP’nin genel sekreteri Ahmed Saadat ve Marwen Bargouthi tarafından yönetilen Filistinli tutukluların kahramanca bir açlık grevi başarıyla sonuçlandı.

İşçiler, köylüler, yüksek öğrenim öğrencileri ve kadın-erkek tüm Filistinliler kendilerinin kahramanca mücadelelerini sürdürüyorlar.

Filistin davası uluslararası antiemperyalist ve antisiyonist devrimci hareketin kopmaz bir parçası kalmaktadır.

ICOR 3. Dünya Konferansı;

1. Filistin halkı ve onun devrimci güçlerinin mücadeleleri için desteğini dile getiriyor

2. Siyonizmi teşhir ediyor ve siyonizme karşı mücadeleyi uluslararası devrimci hareket için merkezi olarak değerlendiriyor.

 

PDF olarak indir

Document Actions